A legjobb szoptatós melltartó? Az, amelyik jól illeszkedik és kényelmes!

A legjobb szoptatós melltartó? Az, amelyik jól illeszkedik és kényelmes!

2024. január 10.
Fehérnemű

Karolína Marvánková

Szerkesztő

Közeledik a nap, mikor új taggal bővül a család? Ha már berendezted a gyerekszobát, és babaruhák is sorakoznak a komódban, itt az ideje, hogy magadra is gondolj. Kezdheted azzal, hogy beszerzel egy kényelmes kismama melltartót, amely megkönnyíti a szoptatást.

Annak érdekében, hogy a szoptatási időszakot a lehető legjobban élvezhesd, fontos, hogy az új szoptatós melltartó kiválasztásánál szem előtt tarts néhány alapvető szabályt. Mik ezek?

1. A melltartót csak a 9. hónapban válaszd ki

Közvetlenül a szülés előtt és főként szülés után a mellek nagy mértékben változnak. Ezért fontos, hogy a kismama melltartót csak a kilencedik hónapban cseréld szoptatós melltartóra. A mellek a szoptatás alatt nehezebbek lesznek, ezért a szoptatós melltartónak maximális tartást kell nyújtania. Ezen kívül rendkívül kényelmesnek is kell lennie. Egy szorító vagy fojtogató modell ugyanis elzárhatja az emlőmirigyeket, és rosszabb esetben kellemetlen gyulladást okozhat.

Astratex tipp:

Szülészetre a legkényelmesebb melltartót vidd magaddal. Ideális esetben merevítők nélkül, és egy számmal nagyobb méretben, mint amekkorát viselni szoktál. Javasoljuk, hogy akár egy héttel a szülés előtt válaszd ki, mivel melleid majd sokat változnak, és azonnal viselheted. Az első egy-két hét után, amikor a melleid már formálódnak, javasoljuk megismételni a mérést. Így megbizonyosodhatsz arról, hogy a megfelelő méretet választottad, és megelőzheted a nem kívánt komplikációkat.

2. A mérés az alap

MELLEK KERÜLETE

Mérd meg magad vagy melltartó nélkül vagy egy egyszerű pamut modellben, amely nem kisebbíti a melleket, és nincs benne bélés. A melleket a mellbimbó magasságában mérd. Ellenőrizd, hogy a mérőszalag végig vízszintes helyzetben legyen, és hogy kényelmesen tudsz lélegezni anélkül, hogy szorítana. Ez fogja megadni a kosárméretet (pl. C).

MELLEK ALATTI KERÜLET

A kerületet közvetlenül a mellek alatt mérd! Ügyelj arra, hogy a mérőszalag a teljes kerület mentén egy vonalban legyen. Mérés közben lélegezz ki, és a leolvasott értékből vonj ki 2-3 cm-t. A mért érték megmutatja a mérettáblázatban, hogy milyen kerületű melltartót vegyél (pl. 85).

És a bugyik?

Ha új alsókat szeretnél vásárolni a szülés utáni időszakra (nem kismama bugyit), akkor javasoljuk, hogy magasabb derékrésszel készült modelleket válassz, és legalább egy-két mérettel nagyobbat, mint amilyent terhesség előtt szoktál viselni. Érdemes kipróbálnod egy állítható szülés utáni övet is, amely formálja a bőrödet és a szülés utáni alakodat, segít kisimítani a hasterületet, csökkenti a terhességi csíkokat és javítja a testtartásodat.

Astratex tipp:

A szoptatós melltartót a megszokottnál gyakrabban fogod mosni. Legalább kettő, de inkább három melltartóra lesz szükséged, hogy váltogatni tudd őket. Melltartóban aludni is fogsz. Az ideális modell bélés- és merevítők nélkül készült, esetleg záródás nélkül.

3. Válassz megfelelő anyagokat és fazonokat

Az ideális szoptatós melltartó nem lehet szűk vagy szorító hatású, valamint rugalmas és légáteresztő anyagból, például pamutból kell készülnie, amely ellenáll a magasabb mosási hőmérsékletnek. A modál vagy viszkóz is kényelmet biztosít, és mindkét anyag természetes szál. Fontos, hogy az anyag légáteresztő legyen, és hagyja lélegezni az igénybe vett bőrt.

Astratex tipp:

Próbáld ki a praktikus, behelyezhető pamut melltartóbetéteket, amelyek minden leendő anyuka jó segítői. A betétek vékonyak, rendkívül nedvszívók és szárazon tartják a mell bőrét.