Hogy minden nyáron szép legyen a fürdőruha
☀️ Első viselés előtt
A fürdőruhát mosd ki langyos vízben, majd hagyd megszáradni vízszintes helyzetben. A kosarakat béleld ki törölközővel vagy pamut anyaggal, hogy megőrizzék a formájukat.
☀️ Mi legyen a vizes fürdőruhával?
Szállításhoz csomagold be, ideális esetben törölközőbe vagy kendőbe. Műanyag zacskóba csomagolva a klór és a só könnyebben beivódik az anyag szálaiba és károsíthatja azokat. Hazaérkezés után azonnal csomagold ki!
☀️ Cserélgessél több fürdőruhát
Tudtad, hogy egész napos viselés esetén legalább két fürdőruhát kellene használni? Ha csak egy fürdőruhád van, bizonyos testrészek és a fürdőruha részei egész nap vizesek lesznek. Ez nem tesz jót sem a bőrnek, sem a fürdőruha anyagának.
☀️ Mielőtt felveszed, kend be magad
Napozókrémek, spray-k és olajok nehezen eltávolítható foltokat hagyhatnak a fürdőruhán. A fürdőruhát csak akkor vedd fel, ha bekented magad és a készítmény alaposan felszívódott. Viselés közben, ha be kell kenned magad, a fürdőruha adott részét húzd félre, kend be a bőröd, hagyd egy kicsit megszáradni és csak utána tedd vissza a helyére.
☀️ Mosás, vasalás és szárítás
A fürdőruhát minden használat után mosd ki tiszta vízben, vagy semleges pH-értékű szappan hozzáadásával. Ne használj öblítőszert, mert az negatív hatással van a szálak rugalmasságára. A fürdőruhát ideális esetben levegőn, vízszintes helyzetben szárítsd. Ne szárítsd közvetlenül a napon, szárítógépben és fűtőtesten, a fürdőruhát ne vasald! A magas hőmérséklet közvetlen hatása megsérti az anyag szerkezetét és a színét is károsítja.
☀️ Hogyan távolítsd el a foltokat?
Használj mosószódát, közvetlenül a foltra alkalmazva. Hagyd egy kicsit hatni, majd mosd ki. Néhány csepp fehér ecet vízbe cseppentve is segíthet. De óvatosan bánj a mennyiséggel, hogy ne sérüljön az anyag színe.
Mosási szimbólumok
A fehérnemű és fürdőruha kezelésénél fontos betartani a ruhacímkén lévő útmutatót. Nézzük meg a jeleket, amelyekkel találkozhatsz.